Zaangażowanie w sport

Grupa Cofidis, w zgodzie ze swoimi wartościami, wspiera sport. Naszym wyborem jest kolarstwo szosowe. To dyscyplina, która ucieleśnia wizerunek marki i pozwala przekazywać wartości naszej firmy takie jak: zaangażowanie, elastyczność, duch zespołowy, wytrwałość i efektywność. Chcemy aby Klienci widzieli Cofidis jako markę otwartą na wyzwania, która szanuje odwagę i determinację w działaniu oraz ceni współpracę zespołową.

W 1996 roku po raz pierwszy sponsorowaliśmy profesjonalne kolarstwo szosowe. Od tego czasu budujemy i rozwijamy zawodową drużynę - Cofidis Team. Nasze zaangażowanie ma charakter międzynarodowy. Wszystkie podmioty Cofidis w Europie sponsorują wyścigi lub wydarzenia związane z kolarstwem. Cofidis Polska od 2018 roku jest oficjalnym sponsorem Tour de Pologne, Cofidis France – Tour de France, Cofidis Hiszpania - Vuelta a España, a Cofidis Włochy - Giro d’Italia.

W 2021 roku Cofidis utworzyliśmy kobiecą drużynę kolarską. Jest to kontynuacja strategii Grupy Cofidis, która zatrudnia w swoich zespołach prawie 70% kobiet! Od 2022 roku 11 młodych kobiet buduje bardzo zgrany zespół trzymający wysoki poziom.

W 2009 roku stworzyliśmy ośrodek sportu dla osób niepełnosprawnych, w którym parasportowcy mogą uprawiać swój sport na najwyższym poziomie i w najlepszych warunkach. To nasz wkład i wysiłek aby podnieść świadomość na temat sportu wśród osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Cofidis Team