Zastanawiasz się, jakie auto można wziąć w leasing i czy takie rozwiązanie się opłaca? Dobrze trafiłeś! Leasing to popularna forma finansowania, która może pomóc w pozyskaniu nowego lub używanego samochodu bez konieczności wydawania dużej ilości gotówki na start. Dowiedz się, jak wziąć auto w leasing i jak wybrać opłacalną ofertę dla Twojego biznesu. Przeczytasz o tym dalej w naszym artykule.

Spis treści:

1. Jakie auto można wziąć w leasing?

2. Samochody nowe a używane w leasingu - co wybrać?

3. A co z elektrycznymi samochodami?

4. Jak wziąć auto w leasing?

5. Podsumowanie

Jakie auto można wziąć w leasing?

Jednym z podstawowych powodów, dla których tak wiele osób decyduje się na leasing, jest możliwość korzystania z wymarzonego modelu samochodu bez konieczności dużego wkładu finansowego na start.

Co więcej, ten rodzaj finansowania zapewnia szeroki wybór pojazdów. Możesz więc bez problemu sfinansować zarówno samochód osobowy, który będzie służył Tobie lub pracownikom, jak i pojazdy użytkowe potrzebne do prowadzenia działalności.

Czym się kierować? Dla wielu firm kluczowe jest przeznaczenie pojazdu. Na przykład dla kadry często wybierane są modele z segmentu premium, takie jak BMW, Mercedes czy Audi. Z kolei dla firm transportowych leasingodawcy proponują samochody dostawcze i ciężarowe, takie jak Ford, Volkswagen lub Iveco.

Samochody nowe a używane w leasingu - co wybrać?

Zastanawiając się, jakie auto można wziąć w leasing, warto również rozważyć, czy mowa o modelach nowych, czy używanych. W przypadku nowych aut sprawa jest prosta – leasingodawcy oferują możliwość finansowania niemal wszystkich dostępnych na rynku marek.

Natomiast, jeśli interesuje Cię leasing auta używanego, musisz pamiętać, że każda firma leasingowa ma w tym zakresie własne zasady. Najczęściej dotyczą one wieku pojazdu – samochód używany nie może być starszy niż określona liczba lat, a to może ograniczać wybór w przypadku leasingu.

Ponadto, mogą być wymagane dodatkowe procedury, takie jak ocena stanu technicznego pojazdu. Niemniej jednak, w wielu przypadkach leasing używanego samochodu jest tańszy, co sprawdza się u osób dysponujących ograniczonym budżetem.

A co z elektrycznymi samochodami?

Czy auto elektryczne również można wziąć w leasing? Jak się okazuje, jest taka możliwość. Chociaż początkowe koszty takich pojazdów mogą być wyższe, to niższe koszty eksploatacji mogą sprawić, że leasing elektrycznego auta będzie opłacalny. Elektryczne samochody nie emitują spalin i mogą być świetnym wyborem, jeśli zależy Ci na ekologicznych rozwiązaniach.

Jak wziąć auto w leasing?

Jak wziąć auto w leasing? To proste. Wszystko zaczyna się od wyboru samochodu oraz ustalenia warunków finansowania z firmą leasingową.

Zanim jednak zdecydujesz się na daną ofertę, sprawdź, jakie formy leasingu oferuje leasingodawca. Najpopularniejszą formą jest leasing operacyjny. W tym przypadku płacisz raty, a po zakończeniu umowy masz możliwość wykupu samochodu. Koszty leasingu można również wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Natomiast w przypadku leasingu finansowego, auto po spłacie staje się automatycznie Twoją własnością. Z tej możliwości często korzystają firmy, które od razu chcą amortyzować zakupiony pojazd.

Po złożeniu wniosku leasingowego i innych niezbędnych dokumentów następuje moment weryfikacji. Następnie firma leasingowa przygotowuje dla Ciebie umowę. Po jej podpisaniu możesz już odebrać auto i zacząć z niego korzystać! Leasingodawca będzie formalnym właścicielem pojazdu, a Ty będziesz słacać ustalone miesięczne raty.

Na koniec pamiętaj, aby sprawdzić różne dostępne oferty, tak, aby wybrać najlepszą dla swojej firmy. Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytaj wszystkie warunki, aby być świadomym swoich praw oraz obowiązków.

Podsumowanie

Wybór samochodu w leasingu zależy od Twoich potrzeb oraz możliwości. Niezależnie od tego, jaki samochód zdecydujesz się wziąć w leasing, pamiętaj, aby porównać różne oferty i dostosować je do swoich możliwości. Jeśli zastanawiasz się, jaki model i rozwiązanie sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku, skontaktuj się z naszym doradcą.