Błyskawiczny kredyt na auto „z drugiej ręki”

Cofidis Polska udziela kredytów na zakup nie tylko nowych, ale również używanych samochodów. Ta oferta firmy ma wiele plusów.

Kredyt na samochód bez wkładu własnego

Po pierwsze zdecydowana większość klientów, którzy chcieliby pożyczyć pieniądze na własne cztery kółka, nie musi się wykazać wkładem własnym. Osoby, które rzetelnie regulują swoje zobowiązania i nie mają zaległości odnotowanych w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) mogą w Cofidis uzyskać całą sumę potrzebną im na zakup auta „z drugiej ręki”. Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę, że każdy wkład obniża wysokość raty kredytu.

Kredyt na samochód używany

Po drugie dzięki finansowaniu Cofidis można nabyć samochód nawet kilkunastoletni. A taki właśnie zakup to w Polsce powszechna praktyka. Pamiętajmy, że średni wiek aut jeżdżących po naszych drogach to obecnie 11-12 lat. Ważne jest jednak, aby ostatnia rata kredytu została spłacona, zanim pojazd ukończy 18 lat.

Jak łatwo się domyślić, im młodsze auto, tym niższy koszt kredytu. Dotyczy to sytuacji, gdy pojazd kupujemy np. w komisie i za jego pośrednictwem ubiegamy się o kredyt. Taka pakietowa transakcja to dla nabywcy najlepsze rozwiązanie. Zawsze bowiem jest szansa na wynegocjowanie atrakcyjniejszych warunków kredytowania, czy niższej ceny samego samochodu.

Na kredyt możemy jednak liczyć również wtedy, gdy chcemy kupić auto od firmy leasingowej lub od osoby prywatnej. Ważne, aby był to pojazd pochodzący z któregoś z państw należących do Unii Europejskiej (dotyczy to oczywiście także Polski). Kolejną zaletą, która wyróżnia ofertę finasowania Cofidis wśród innych kredytów samochodowych dostępnych na polskim rynku, jest to, że decyzja kredytowa zapada wyjątkowo szybko. Niejednokrotnie samochód otrzymujemy już po godzinie od złożenia wniosku, a pieniądze trafiają na konto sprzedawcy.