EnglishFrenchPolish

Kredyt samochodowy

Kredyt na samochód przez internet stanowi dobry sposób na finansowanie zakupu pojazdu, gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek bankowych, nie wymaga poświęcania długiego czasu na dopełnianie wielu formalności. Warto jednak zaznaczyć, że kredyt na zakup samochodu przyznawany jest na poczet kupna konkretnego pojazdu.  Nisko oprocentowane kredyty na samochód są obecnie bardzo popularną formą nabycia nowego lub używanego samochodu, gdyż umożliwiają rozłożenie dużej kwoty na niewielkie raty, które nie stanowią znacznego obciążenia dla domowego lub firmowego budżetu. Spłacając raty na samochód, musimy jedynie pamiętać o terminowym regulowaniu należności, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Pożyczka na samochód udzielana przez Cofidis zazwyczaj nie wiąże się z wpisaniem instytucji do dowodu rejestracyjnego jako właściciela. Jednak w uzasadnionych przypadkach jest to dokonywane, wtedy to firma staje się współwłaścicielem pojazdu. Obecnie dzięki rozwojowi pozabankowych usług pożyczkowych, uzyskać można zarówno kredyt samochodowy na firmę, jak i na osobę prywatną. Finansowanie zakupu obejmuje swoim zakresem samochody nowe i używane, dlatego klienci otrzymują bardzo szerokie możliwości wyboru. Postaramy się przybliżyć osobom zainteresowanym tematykę przyznawania pożyczek na samochód, odpowiadając za pomocą tego artykułu na szereg pytań, które co chwilę pojawiają się w sieci. Pokazuje to ogromne zainteresowanie kredytami na zakup własnego środka transportu i świadczy o skuteczności i atrakcyjności tego typu rozwiązań. Opowiemy zatem, kto może skorzystać z oferty i na jakich zasadach. Najlepsze kredyty samochodowe powinny cechować się elastycznością w kształtowaniu wysokości raty oraz łatwością uzyskania środków. Wymogi te spełnia kredyt samochodowy bez zaświadczeń, którego uzyskanie umożliwiają firmy takie jak Cofidis.

Do kogo kierowany jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy dostępny jest dla każdej pełnoletniej osoby, która poszukuje możliwości sfinansowania zakupu samochodu dzięki funduszom od instytucji zewnętrznej. Obecnie coraz więcej kredytobiorców korzysta z takiej formy finansowania, gdyż jest ona dostępna niemalże na wyciągnięcie ręki. Drugą grupą, która chętnie wykorzystuje kredyty jako narzędzie finansowania inwestycji i zakupów, stają się firmy działające w rozmaitych branżach. Kredyt samochodowy na firmę od instytucji pozabankowej nie wymaga zaświadczeń z Biura Informacji Kredytowej, dlatego dla wielu podmiotów może się on okazać jedyną skuteczną metodą na pozyskanie funduszy.

Jaki kredyt samochodowy wybrać?

Rynek usług kredytowych rozwija się w bardzo szybkim tempie, co odbywa się z korzyścią dla konsumentów. Otrzymują oni bowiem coraz ciekawsze oferty, a samo uzyskanie pożyczki stało się dużo łatwiejsze niż w przeszłości. Kupując samochód na raty, można uzyskać finansowanie zarówno na auta używane, jak i te z rynku pierwotnego. Oprocentowanie, jakiemu podlega kredyt na samochód używany, uzależnione może być od wieku pojazdu. Im starszy samochód, tym oprocentowanie wzrasta, chociaż nie tak mocno, jak mogłoby się wydawać. Trzeba pamiętać, że zabezpieczeniem spłaty kredytu staje się zakupiony pojazd, dlatego im mniejsza jego atrakcyjność sprzedażowa, tym większa wartość rekompensaty finansowej za ryzyko dla firmy pożyczkowej. Kredyt na samochód przez internet dzieli się kilka opcji, które należy rozważyć przed jego zaciągnięciem.

Pierwszym, najbardziej popularnym rodzajem jest pożyczka na samochód w wersji klasycznej. Zakłada regularne spłaty rat z podziałem na część kapitałową i odsetkową, a cały okres kredytowania pozostaje wyraźnie doprecyzowany w umowie. Standardowy kredyt na zakup samochodu stanowi atrakcyjną opcję dla osób, które nie posiadają wkładu własnego na nabycie pojazdu, a także nie chcą nadmiernie obciążać finansów osobistych. Raty na samochód w tym rodzaju kredytowania najczęściej są na tyle niskie, że nie powinny wpływać negatywnie na miesięczny bilans wydatków i oszczędności. Również firmy, które zaciągają kredyt na nowy samochód, preferują rozłożenie rat w dłuższym terminie. Pozwala im to zachować lepszy poziom płynności finansowej, jako kluczowego czynnika dla stabilnej działalności.

Osoby posiadające wkład własny i dosyć wysokie dochody, umożliwiające sprawne wygospodarowanie potrzebnej kwoty na spłatę raty za samochód, mogą zastanowić się nad drugim rodzajem kredytowania. Są nim pożyczki jednoratalne, dwuratalne, czyli tzw. kredyt samochodowy 50/50. Nazewnictwo pozostaje tu sprawą uznaniową, lecz zasady są niezmienne. W przypadku oferty na kredyt samochodowy 50/50, klient pokrywa początkowo połowę ceny za zakup pojazdu, a reszta kwoty podlega kredytowaniu przez instytucję zewnętrzną. Dzięki ograniczeniu ekspozycji na ryzyko, podmiot udzielający pożyczki może zaoferować znacznie korzystniejsze warunki oprocentowania. Niektórzy pożyczkę 50/50 nazywają kredytem jednoratalnym, gdyż de facto należy tu dokonać płatności  jednej raty kredytu w określonym w umowie terminie. Inni traktują wkład własny jako pierwszą ratę, dlatego 50/50 określają jako kredyt dwuratalny. Ma to marginalne znaczenie praktyczne, chociaż warto wiedzieć, że wszystkie te nazwy dotyczą tego samego produktu. Podsumowując – decydując się na kredyt 50/50, wpłacamy najpierw połowę kwoty, a resztę należności wraz z kosztami udzielenia pożyczki regulujemy później, zgodnie z ustaleniami w umowie.

Kredyt na nowy samochód będzie skuteczną opcją dla osób, którym obecnie zależy na jak największym zmniejszeniu obciążenia finansowego, jednak w okresie późniejszym spodziewają się znacznej poprawy sytuacji materialnej.

Kredyt na samochód używany – czy jest możliwy?

Kupując samochód na raty, niekoniecznie musimy udawać się do salonu po pojazd z rynku pierwotnego. Kredyt na samochód używany jest jak najbardziej możliwy. Nie różni się on znacznie od pożyczek na nowe auta pod względem proceduralnym. Wszystkie formalności pozostają takie same. Jedynie oprocentowanie ulega wahaniom w zależności od wieku pojazdu. Niektóre instytucje udzielające pożyczek określają maksymalny wiek samochodu używanego, jaki spełnia warunki uzyskania kredytu. Na polskim rynku taką wartością graniczną staje się często 7 lat. Kupując używany samochód na kredyt, po pozytywnej weryfikacji otrzymujemy środki finansowe na konto, otrzymując niezbędny czas na dokonanie zakupu. Najczęściej jest to kilka miesięcy, co w zupełności wystarcza na znalezienie właściwej oferty.

Kredyt samochodowy na firmę

Pożyczka na samochód dla firmy możliwa jest obecnie najczęściej od instytucji pozabankowych, gdyż banki powoli wypierają ją ze swojej oferty i zastępują kredytem gotówkowym. Jednak to właśnie tani kredyt samochodowy może skutecznie uratować przedsiębiorstwo przed stagnacją w obszarze rozwoju działalności. Dlatego nie należy obawiać się takiej formy finansowania, traktując ją jako bodziec do zmiany modelu biznesowego i zwiększania zysków. Dla młodych firm kredyt samochodowy bez zaświadczeń może stać się jedynym możliwym sposobem uzyskania finansowej pomocy. Bez wystarczająco długiej historii regulowania zobowiązań, start-upy borykają się z całkowitym brakiem zaufania ze strony banków, co skutkuje negatywną oceną  zdolności kredytowej. Dlatego pożyczka od instytucji pozabankowej może dawać wyczekiwane koło ratunkowe i stanowić zalążek do budowania trwałej pozycji na rynku. Bez pieniędzy nie ma inwestycji, a bez inwestycji nie pojawią się zyski. Błędne koło na początku działalności jest w stanie przerwać właśnie tania pożyczka, dająca zastrzyk finansowy za zakup samochodu.

Kredyt samochodowy bez zaświadczeń

Kupując samochód na raty, otrzymujemy gwarancję skróconej procedury kredytowania i przyjaznych warunków spłaty. Dzięki instytucjom pozabankowym rynek pożyczek znacznie się rozwinął, obejmując swoim zakresem o wiele większą liczbę osób i firm. Dzięki temu, że klienci są w stanie otrzymać tani kredyt samochodowy, mogą oni dużo efektywniej regulować zobowiązania. Taka forma pożyczki staje się zatem o wiele bezpieczniejsza, oczywiście jeśli już na etapie decyzji pożyczkobiorca dokonał odpowiedzialnej analizy własnych możliwości finansowych. Obecnie najtańszy kredyt na samochód dostępny jest z poziomu własnego fotela, bez konieczności spełniania restrykcyjnych wymogów i przesyłania dziesiątek stron dokumentów. Cały wniosek online można wypełnić w kilka minut, a decyzja przychodzi niemal natychmiastowo. Kupując samochód na raty, warto skorzystać z oferty takich firm pożyczkowych jak Cofidis, gdzie klienci znajdują najlepsze kredyty samochodowe na rynku.

Kredyt na samochód przez internet – jak go uzyskać?

Najtańszy kredyt na samochód z powodzeniem można uzyskać przez internet. Wypełnianie wniosku ogranicza się do podania podstawowych danych osobowych oraz doprecyzowania kwoty kredytu i pożądanej ilości rat dla spłaty zobowiązania. Kupując samochód na kredyt przez internet, należy najpierw dokładnie zastanowić się nad własną zdolnością do regulacji miesięcznych spłat. Banki zobowiązane są w tym zakresie  szczegółowymi wytycznymi nadzorczymi, które nie podlegają negocjacjom. Instytucje pozabankowe mają większą elastyczność i swobodę w tym zakresie. Najlepszy kredyt samochodowy powinien odznaczać się przejrzystymi warunkami jego uzyskania. Pierwszym krokiem staje się tu podjęcie decyzji o zaciągnięciu pożyczki. Powinna ją poprzedzać szczegółowa analiza możliwości finansowych osoby prywatnej lub firmy, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. Otrzymanie kredytu na zakup pojazdu z wykorzystaniem internetu jest procesem łatwym i bezproblemowym. Na stronie www.cofidis.pl każdy może odnaleźć dla siebie ofertę na najlepszy kredyt samochodowy, bez konieczności wychodzenia z domu. Pozwala to nie tylko na znaczne oszczędności czasu, lecz także umożliwia szybkie sfinalizowanie wymarzonego zakupu, bez konieczności przechodzenia skomplikowanej procedury.