EnglishFrenchPolish

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – do jakiej kwoty można go wziąć i jak go dostać?

jak uzyskac kredyt gotowkowy bez zaswiadczenCzy możesz otrzymać kredyt bez zaświadczeń o dochodach? Jak najbardziej. Coraz więcej banków wprowadza do swojej oferty usługi, jakie znamy z firm pożyczkowych. Dowiedz się, do jakiej kwoty jest on możliwy i jak go otrzymać.

Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest możliwy?

Na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń decydujemy się z różnych względów. Niekiedy zależy nam po prostu na czasie, innym razem nie chcemy prosić pracodawcy o dodatkowe dokumenty. Niezależnie od powodu mamy możliwość otrzymania takiego kredytu. Gdzie można go uzyskać?
Obecnie coraz więcej banków proponuje pożyczki gotówkowe. Są to produkty finansowego, do których nie są wymagane zaświadczenia i inne dokumenty. Pod tym względem przypominają chwilówki oferowane przez firmy pozabankowe.
Jak uzyskać kredyt bez zaświadczeń? Najpierw należy znaleźć odpowiedni bank, który ma taki produkt w swojej ofercie. Na szczęście jest ich coraz więcej. Jeśli będzie to ten sam bank, w którym masz konto bankowe, procedury mogą okazać się jeszcze prostsze.
Następnie należy wypełnić formularz. Możesz zrobić to online lub w placówce. Jeśli nie jesteś klientem banku, będziesz potrzebował dodatkowe dokumenty, a także wykonać przelew weryfikacyjny ze swojego konta.

Co zamiast zaświadczenia?

Jak już pisaliśmy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie oznacza tego, że wystarczy sam dowód osobisty. Taka sytuacja zdarza się w przypadku firm pożyczkowych, ale nie w bankach. Jakie informacje trzeba zatem przygotować?
W większości wypadków wystarczy oświadczenie o zarobkach. Różni się ono od zaświadczenia tym, że jest ono podawane przez kredytobiorcę, a nie przez pracodawcę. Jest to zatem informacja od Ciebie o tym, ile zarabiasz. Bank potwierdza ją już we własnym zakresie.
Zanim otrzymasz kredyt bez zaświadczeń o dochodach, bank może poprosić Cię również o wyciąg z konta bankowego. Przedstawienie swojego rachunku umożliwia ocenę zdolności kredytowej przez bank. Innym dokumentem, jakie można się spodziewać się deklaracja podatkowa PIT za zeszły rok.

Maksymalna kwota kredytu bez zaświadczeń

A więc chcesz zdecydować się na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach, ale nie wiesz, na jaką kwotę możesz liczyć? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy bank bowiem może indywidualnie ustalać wysokość takiego kredytu.
To, na ile możesz liczyć, zależy od kilku czynników. W niektórych bankach stali klienci mogą liczyć nawet na 200 000 złotych. Z kolei nowi – tylko na kilka tysięcy złotych. Dlatego w wielu przypadkach opłaca się poprosić o kredyt w banku, w którym posiadasz już konto.

Inna jest za to kwota pożyczek pozabankowych. Są one również udzielane bez zaświadczeń. W ich przypadku jednak maksymalna wysokość wynosi kilka tysięcy złotych. Do tego trzeba liczyć się z wyższymi opłatami, które często im towarzyszą.

O czym pamiętać, decydując się na kredyt bez zaświadczeń?

Prosty i szybki kredyt bez zaświadczeń jest kuszącą propozycją dla osób, które chcą pieniądze na już. Dodatkowe środki mogą bowiem trafić na Twoje konto jeszcze tego samego dnia. O czym warto pamiętać, zanim się na niego zdecydujesz?
Przede wszystkim o tym, że kredyt bez zaświadczeń nie jest kredytem bez zobowiązań. W jego przypadku również są naliczane odsetki karne za zwłoki, a dług może skończyć nawet w sądzie. Dlatego nie decyduj się na niego pochopnie kiedy, wiesz, że będzie miał problemy w spłacie.
Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kredytów, bank również sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Bierz on wtedy pod uwagę nie tylko Twoją obecną sytuację finansową, ale również historię kredytową i sprawdza wpisy w Biurze Informacji Kredytowej BIK. Nie może on bowiem ryzykować udzieleniem kredytu osobie, której na to nie stać.
Kredyt bez zaświadczeń wszedł już na stałe do oferty wielu banków. Pozwala on na proste i szybkie uzyskanie dodatkowej gotówki. W tym celu wystarcza tylko oświadczenie o dochodach i dowód osobisty. Zanim się na niego zdecydujesz, sprawdź oferty różnych banków, aby wybrać tę najkorzystniejszą.

Powrót do listy wpisów